Cennik hurtowni odzieży używanej i inne wydatki związane z prowadzeniem second handu

Posiadanie second handu wiąże się z różnymi określonymi wydatkami. Jeżeli wybrana hurtownia odzieży używanej cennik będzie miała opłacalny, prowadzenie takiego sklepu może być bardzo dochodowe. Należy jednak pamiętać o innych kosztach.

Zamawianie towaru

W prowadzeniu sklepu z odzieżą używaną, największe znaczenie ma towar. Zazwyczaj każda hurtownia odzieży używanej cennik ustala indywidualnie. W pierwszej palecie towaru powinny znaleźć się ubrania każdego sortu, w określonej ilości. Ich liczba z czasem może się zwiększyć, kiedy sklep zyska nowych klientów. Jeżeli ich przyrost nastąpi zgodnie z przewidywaniami, konieczne będzie ściąganie większej ilości towaru. W większości przypadków hurtownia odzieży używanej cennik uzależnia od jakości oferowanych ubrań. Wśród gorszego sortu mogą znajdować się ubrania, które nie nadają się do sprzedaży. Dlatego towar pierwszego sortu jest zauważalnie droższy. Dobra hurtownia odzieży używanej cennik ustala również z ilością kupionych przez klienta rzeczy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowa dostawa powinna mieć miejsce w każdym tygodniu. Kiedy lokal stanie się bardziej popularny, z czasem konieczne będzie zamawianie coraz większej ilości ubrań.

Opłaty związane z podatkami

Hurtowania odzieży używanej cennik może mieć bardzo okazyjny, co samo w sobie ogranicza część wydatków. Każdy przedsiębiorca ma jednak obowiązek odprowadzania podatków dla urzędu skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zazwyczaj odprowadzenie podatków w przypadku sklepu z odzieżą używaną odbywa się na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego. Jego stawka wynosi 3% od przychodów, które nie są pomniejszone o koszty uzyskania ich. Forma ta może być wykorzystywana do momentu, kiedy przekroczony zostanie określony roczny próg dochodu. Nowe przedsiębiorstwa zwolnione są z podatku od towarów i usług, aż do osiągnięcia przychodów przekraczających 150 tyś. złotych. Jeżeli wybrana hurtownia odzieży używanej cennik będzie miała bardzo korzystny, dojście do tego pułapu jest całkiem możliwe. Po przekroczeniu tej kwoty, należy płacić 23% podatku VAT. Nowe przepisy dotyczące ZUS pozwalają na korzystanie z preferencji przez początkowe 24 miesiące działalności firmy. Za podstawę ustalenia składek przyjmowana jest w niej kwota 30% wynagrodzenia minimalnego. Dzięki temu koszty związane z tym podatkiem są znacznie obniżone.

Wydatki cykliczne i jednorazowe

Ponieważ hurtowania odzieży używanej cennik ustala indywidualnie, właściciel sklepu powinien być przygotowany na różne cykliczne, comiesięczne wydatki. Dotyczy to przede wszystkim opłacania podatków, wynajmu lub kupna lokalu, a także pensji dla pracowników.

W sklepie pracować musi odpowiednia liczba osób, które zostaną zatrudnione na zasadach umowy o pracę. Określone koszty związane z prowadzeniem second handu zależą również od wydatków jednorazowych, takich jak np. remont lokalu czy zakup wieszaków, koszy i mebli dla personelu. Aby zyski były jak największe, lokal z odzieżą używaną powinien znajdować się blisko centrum. Najlepszym i najtańszym sposobem na zareklamowanie go jest rozdawanie ulotek informacyjnych. Powinna na nich znajdować się lokalizacja sklepu, godziny i dni jego otwarcia, a także przybliżone ceny towaru oraz informacje o możliwych promocjach. Odpowiednia organizacja może przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z prowadzeniem takiej działalności.